informační SMS Informační sms

Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Nadcházející události

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5
Uzavření sběrného dvora Jevišovice ve dnech 5. a 6. 7. 2024
Letní kino uvede GUMP jsme DVOJKA
Letní kino Jevišovice - červenec 2024
6
Uzavření sběrného dvora Jevišovice ve dnech 5. a 6. 7. 2024
Letní kino uvede film Matka v trapu
Letní kino Jevišovice - červenec 2024
Ztracený pejsek
7
Letní kino Jevišovice - červenec 2024
8
Letní kino Jevišovice - červenec 2024
9
Letní kino Jevišovice - červenec 2024
10
Letní kino Jevišovice - červenec 2024
11
Letní kino Jevišovice - červenec 2024
12
Letní kino Jevišovice - červenec 2024
Letní taneční zábava na hřišti
13
Letní kino uvede film Aristokratka ve varu
Letní kino Jevišovice - červenec 2024
14
JEVIŠOVICKÝ FILMOVÝ FESTIVAL 2024 - červenec
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27
Zámecká vinařská romance Jevišovice 2024
28
29 30 31
SKAUT JEVIŠOVICE zahájil sbírku na spolkové zázemí
1 2 3 4
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > příspěvek Domova pro seniory Jevišovice

příspěvek Domova pro seniory JevišoviceDatum konání:
2.7.2019

Aktuality z Domova pro seniory Jevišovice, p.o.

 

Vážení čtenáři,

 

v rámci vydání dalšího čísla Zpravodaje si Vás dovolujeme informovat o hlavních událostech, které se za poslední období udály nebo se plánují v Domově pro seniory v Jevišovicích (dále jen DpS).

 

Zlepšení vybavení Domova

Dle příslibu z Jihomoravského kraje bude náš Domov dovybaven do plné kapacity (105 ks)               68 ks novými elektrickými polohovatelnými lůžky.  V současné době probíhá na všech třech budovách Domova výměna televizních antén a kabelových televizních rozvodů v celém Domově z důvodu přechodu televizního vysílání na DVBT-2. V areálu zámeckého parku -                u dřevěných dekorativních prvků znázorňující zvířata byl instalován nový rehabilitační prvek - šlapací motomed. Motomed je přístroj, který slouží pro posilování nohou, především lýtkových a stehenních svalů, zároveň podporuje krevní oběh. Těmito prvky podporujeme pravidelná cvičení pro různé skupiny seniorů a našim cílem je udržení a zachování jejich mobility.

                            

Den Matek

Den Matek společně oslavili klienti a zaměstnanci Domova, který byl spojen s příjemným posezením u kávy a zákusku. Všechny dámy se načesaly, upravily, aby se cítily výjimečně. Ředitel popřál všem maminkám, babičkám, prababičkám a praprababičkám. K blahopřání se připojil též pěvecký sbor ze ZŠ Jevišovice pod vedením učitelky Mgr. Jolany Karlové. Hudební doprovod zajistil pan Zapletal. Klientky byly velmi spokojené a zavzpomínaly si na léta rodičovství se svými dětmi.

 

Akce Děti Země

V rámci dobré spolupráce Domova a ZŠ Jevišovice byla ze strany ZŠ nabídnuta významná výpomoc žáků v rámci úklidu zámeckého parku DpS Jevišovice. Výpomoc žáků se týkala zejména sbírání spadlých suchých větví a odhozených odpadků. Žáci z 5. třídy pod vedením pí. učitelky Mgr. Jindřišky Sokolové tímto pomohli ke zvelebení parku, čímž vrátili možnost využívat park k relaxaci a trávení volného času klienty DpS a širokou veřejností.    

 

Klienti Domova navštívili solnou jeskyni ve Znojmě

Klientům DpS byla zprostředkována možnost návštěvy solné jeskyně ve Znojmě. Solná jeskyně díky svému mikroklimatu příznivě působí na řadu onemocnění a plnohodnotně nahrazuje rekreaci u moře. V solné jeskyni panuje unikátní mikroklima, které je charakteristické výjimečnou bakteriologickou čistotou vzduchu. 12 klientů Domova využilo právě tuto příležitost zlepšit si zdraví nebo jen tak si odpočinout v prostředí s pářící studnou, vodopádem a hvězdným nebem nad hlavou. Na základě spokojenosti klientů bude naplánována další návštěva solné jeskyně v nejbližším období.

 

Klienti podpořili Útulek Přímětice u Znojma

Senioři Domova pro seniory mají možnost se v rámci kulturní činnosti   účastnit různých druhů aktivit. V rámci aktivizační činnosti klienti Domova vyrobili textilní koberečky pro opuštěná a týraná zvířata umístěná v Útulku v Přiměticích u Znojma. Senioři se do práce zapojili s velkým zájmem a je na nich znát, že jim tato činnost přináší značné potěšení. Většina klientů pochází z venkova a tam snad každý z nich choval nějaké menší domácí zvíře. Textilní koberečky klienti Domova předali pracovníkům útulku s pocitem, že alespoň touto formou mohou opuštěným zvířatům pomoci zlepšit jejich nelehký životní úděl. Klienti Domova zároveň přislíbili, že připraví další textilní výrobky pro zvířata, a tím alespoň částečně podpoří Útulek v Přiměticích.  

 

Certifikát ČALS - VÁŽKA - obhajoba certifikátu

Certifikát Vážka, který uděluje Česká alzheimerovská společnost, Domov pro seniory Jevišovice získal již v r. 2013 jako první krajské zařízení na okrese Znojmo. Toto ocenění se uděluje pouze organizacím, které splňují náročné podmínky a jsou zárukou pro poskytování sociálních služeb v nejvyšší kvalitě.

Náš Domov se může pochlubit již 3. úspěšným obhájením certifikátu Vážka za kvalitně a odborně poskytované služby uživatelům s Alzheimerovým onemocněním nebo jinými typy demencí (sociální služba Domov se zvláštním režimem). Obhajoba certifikace proběhla v měsíci květnu 2019 s platností na dva roky a je pro naši organizaci závazkem pokračovat v dalším rozvoji a zkvalitňovat služby pro naše klienty.

 

Volby do Evropského parlamentu – v Domově

Také v našem Domově se klienti rozhodli zúčastnit voleb do Evropského parlamentu konaných v dnech 24. – 25. 5. 2019. Vzhledem ke zdravotnímu stavu většiny klientů požádal Domov Městský úřad v Jevišovicích a okrskovou volební komisi o to, aby mohli klienti hlasovat i mimo oficiální volební místnost. Okrsková volební komise vyslala k voličům své členy s přenosnou volební schránkou, úřední obálkou a hlasovacími lístky. Volby se uskutečnily dle zákonných norem a proběhly bez komplikací. Pro klienty Domova byly volby významnou událostí a zpestřením.

 

Den otevřených dveří DpS

Ve středu dne 19. června 2019 se bude konat před hlavní budovou „A“ Domova pro seniory Jevišovice, p.o. Den otevřených dveří. Letošní ročník bude pojat spíše v domácí atmosféře. Program zpestří Hudební duo Jerry Band a harmonikář Jiří Kratochvíl, dále vystoupení doplní Malý sbor ZŠ a MŠ Jevišovice, zatancuje Malý a Velký taneční kroužek ZŠ a MŠ Jevišovice, v neposlední řadě přispějí svým uměním i mažoretky.

Pro zájemce z řad návštěvníků bude možné zakoupit řemeslné výrobky z aktivizace klientů Domova, především z keramiky a pedigu. Každý návštěvník, který se chce přesvědčit, jak se žije v Domově pro seniory, má možnost absolvovat prohlídku Domova v 15.00 hod. Poté, v 16.00 hod., bude následovat přednáška o historii Nového zámku a zámeckého parku                  s Mgr. Alešem Klempou. Po celou dobu programu bude možno využít prezentace služeb studentů SOU a SOŠ Přímětická Znojmo (SOU a SOŠ SČMSD, Znojmo s.r.o., obory: sociální činnost, kosmetička a kadeřnice, kuchař-číšník).

Akce se koná za každého počasí, jsou zváni nejen příbuzní našich seniorů, ale i široká veřejnost. Vstupné je pro všechny ZDARMA.

 

Plánované akce během roku 2019 pro klienty Domova (případně i pro veřejnost)

  • Výlet do Gránického údolí s klienty (termín bude upřesněn)
  • 6. 8. 2019 Letní slavnost v uzavřené zahradě v areálu Domova pro seniory Jevišovice, p.o.
  • X. ročník Dne sociálních služeb ve Znojmě, kde se představí všechny sociální služby působící na Znojemsku, termín konání je 4. 9. 2019

Další akce určené pro širokou veřejnost budou průběžně oznamovány na webových stránkách a na Facebooku Domova, místním rozhlasem nebo na vývěskách MěÚ Jevišovice.

 

 

Sociální pracovnice Domova pro seniory Jevišovice

Foto_Den matek 2.JPG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Foto_Útulek Přímětice.JPG

 

Foto_volby.JPG


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů