Nachází se ve vrcholovém hřebeni pálavského vápencového masívu jihovýchodně od obce Bavory. Jedná se o malý ostrůvek teplomilné vegetace na vápencovém podkladě s výskytem zvláště chráněných druhů…
Nejvýraznější vápencové bradlo Pavlovských vrchů. Původně se jednalo o tři samostatná chráněná území, která byla spojena v jeden kompaktní celek. Skalní, stepní, křovinné a lesní ekosystémy na…
Jde o výrazné vápencové bradlo Pavlovských vrchů se zarovnanou vrcholovou částí (proto názvy Stolová hora či Tabulová). Jsou zde zastoupeny skalní společenstava a suché trávníky na vápencovém…
Lokalita se nalézá na východním okraji obce Dolní Věstonice v CHKO Pálava a jako národní přírodní památka je chráněna od roku 2005. Jedná se o původně opuštěnou starou cihelnu. V její cca 20 m…
Jde o nejjižnější vápencové Bradlo Pavlovských vrchů na našem území. Tato plochá malá vyvýšenina se dvěma vápencovými výchozy u stejnojmenného rybníka se nachází v blízkosti rakouské hranice. Jedná…
Výrazné vápencové bradlo vystupující nad městem Mikulovem. Nacházejí se zde skalní, stepní, křovinná a lesní společenstva s výskytem teplomilných a suchomilných druhů typických pro bradlové pásmo…
Nejvýznamnějším objektem je mohutný barokní zámek s bývalými konírnami a jízdárnou. Za ním se rozkládá rozlehlý zámecký park. Dominantou náměstí je farní kostel Nanebevzetí Panny Marie ze 17. století…
Louky a mokřiny na západním okraji rybníka Nesytu na okraji obce Sedlec u Mikulova. Nacházejí se zde zbytky slanomilné květeny a zvířeny včetně několika zvláště chráněných druhů. Bývalá velice vzácná…
Nachází se jižně od obce Milovice poblíž Dolní Novomlýnské nádrže. Jde o charakteristickou část Milovické pahorkatiny s přirozenými druhově bohatými společenstvy teplomilných doubrav a dubohabřin a…
Jedná se o velice významnou ornitologickou lokalitu, která vznikla v letech 1976-80 výstavbou střední nádrže vodního díla Nové Mlýny na místě zatopených lužních lesů, mokřadů a luk. Je významným…